Az előző, sikertelen pályázatot követően a Kanizsa Centrál Kft. felszámolója változatlan irányáron ismét meghirdette a társaság legértékesebb vagyonelemét, a Nagykanizsa főterén lévő Hotel Centrál szállodát - tudtuk meg a felszámoló Kerszi Kereskedelmi és Pénzügyi Szervezési-tanácsadó Zrt.-től. Az ötszintes, 50 szobás, egyszerre 103 szállóvendég elhelyezésére alkalmas ingatlan árát áfa nélkül 390 millió forintban határozták meg, a jelenleg is működő szálloda berendezéseiért 42,5 milliót kérnek. Mivel a szállodát jelenleg bérlő működteti, a felszámoló a meghirdetett vagyonelemeket kizárólag egyben kívánja értékesíteni. Az ajánlattételi határidő június 28-án jár le.
Az elmúlt évtizedekben a város több politikai, gazdasági és kulturális rendezvényének otthont adó, 1992 óta helyi védettséget élvező épület sokszor gazdát cserélt a története során. Az egykori posta helyén, a Fő út és az Erzsébet tér sarkán 1913-ban készült el a 46 szobás szálloda, illetve bérpalota, amelyet kívül 16 márványoszlop és hét erkély díszít ma is. Az épület egyik ékessége a 25 méter hosszú kávéház és a hozzá kapcsolódó női szalon volt. Az épület ma is eredeti formájában meglévő lépcsőháza a díszes üvegablakokkal belsőépítészeti szempontból is értékes. Az ötvenes években az állami tulajdonban lévő házat egy ideig olajipari központként használták, majd 1960-ban visszaalakították szállodává. Előbb a Zala megyei Vendéglátó Vállalat, majd 1978-tól a Pannónia szállodalánc működtette. 1992 őszén a szálloda vezetőiből és dolgozóiból alakult Kanizsa Centrál Kft. vásárolta meg. A cég 1996-1998 között jelentős költséggel felújította és modernizálta az épületet. A felszámoló szerint a műemléki környezetben álló hotel ma is jó műszaki állapotban van, a legnagyobb gond, hogy nincs megfelelő méretű parkolója. A szállodát több mint másfél évtizeden át sikeresen működtető, mintegy 40 dolgozót foglalkoztató Kanizsa Centrál gondjai a gazdasági válság következtében kezdtek szaporodni. Miközben a működési költségek folyamatosan emelkedtek, a vendégszám csökkent, az adósság meg nőtt. A társaság tavaly már súlyos finanszírozási gondokkal küzdött, az év végén kénytelen volt lehúzni a rolót. A felszámolása 2010. január 14-én indult. A cég 2009-es mérlegéből kiderül, hogy kötelezettségállománya ekkor meghaladta a százmillió forintot és nettó 62 millió forintos értékesítési árbevétel mellett 15 milliós eredménnyel zárta az évet.
