A felszámoló Marosholding Kft. meghirdette a Bognár-Szörp Kereskedelmi és Vendéglátó-ipari Kft. ingatlanjait. A Zala megyei Pölöskén jelenleg is működő üzemet kizárólag egyben, nettó 92 millió forintos irányáron kívánják értékesíteni - tájékoztatta lapunkat Szabó Tibor felszámolóbiztos. Jelenleg az ingatlanokat (út, raktár, ásványvízüzem, töltőüzem) hirdették meg a gépek, berendezések nélkül, mert az üzemet 2014 februárjáig szóló szerződéssel egy bérlő működteti. Ajánlatot június 14-éig lehet benyújtani.
Az 1989-ben alapított Bognár-Szörp 1994-ben építette első korszerű üzemcsarnokát. 2001-ben több mint 130 millió forintos beruházással újabb, 1400 négyzetméteres üzemrész épült, ekkor már saját csomagolóanyag-gyártó részlegük is volt. 2004-től kutat fúrattak és ásványvíz előállításába kezdtek. Az üzemterület hatezer négyzetméterre bővült. 2007-ben mintegy 150 dolgozót foglalkoztatva havonta 4-5 millió liter szörpöt, üdítőt és ásványvizet állítottak elő. A következő években több mint 3 milliárd forintos árbevételt és 55-60 millió nyereséget produkáltak, termékeik főként Pölöskei Szörp néven váltak ismertté itthon és a szomszédos országokban. Az áruházláncoknak is szállító piacvezető szörpgyártó azonban 2008-ban egyre nehezebb helyzetbe került. Gondot okozott a több mint egymilliárd forintos beruházások hiteleinek törlesztése, a növekvő működési költségek és a kinnlevőségek. 2009 elején már akadozott a bérfizetés, majd a szolgáltatók a gázt és az áramot is kikapcsolták. Márciusban kénytelenek voltak leállítani a termelést és elküldeni a dolgozókat. A társaság végelszámolásba menekült, az üzemet bérbe adták a Janicsek Kft. tulajdonában lévő Pölöskei Szörp Kft.-nek, amely jelenleg ötven korábbi dolgozót foglalkoztatva működteti azt.
A hitelezőkkel szemben 2,5 milliárd forinttal adós Bognár-Szörp végelszámolása tavaly júniusban fordult felszámolásba. Nemcsak jelzáloggal terhelt banki és szállítói tartozása van, hanem a dolgozóknak is adós 200 millió forinttal. A cég korábbi ügyvezetője - a törvényi előírásokat megszegve - máig nem adta le a társaság zárómérlegét, ezért a dolgozók elmaradt járandóságait még a bérgarancia-alapból sem tudják kifizetni - mondta a felszámolóbiztos. Az ezzel és a cég korábbi működésével kapcsolatos perek jelenleg is zajlanak. Már most biztos azonban, hogy a hitelezők csak korlátozott mértékben juthatnak majd hozzá követeléseikhez.
