A B&B Gazdasági Tanácsadó Kft. meghirdette az egy éve felszámolás alatt lévő Salgó-Sík Salgótarjáni Síküveg-feldolgozó Kft. vagyonelemeit - tájékoztatta lapunkat Balázs Miklós felszámolóbiztos. Eladják a jelenleg is működő társaság salgótarjáni és bátonyterenyei telephelyeit, gépeit és készleteit, összesen nettó 711 millió forintos irányáron. A vagyont - leszámítva egy 13,7 ezer négyzetméteres, beépítetlen telket, amely Salgótarján Zagyvapálfalva nevű városrészében található - egyben kívánják értékesíteni. Előnyben részesítik azokat a pályázókat, akik a dolgozókat átveszik és tovább foglalkoztatják, az ajánlattételi határidő június 21-én jár le.
A Salgó-Síkot 1995-ben, a több mint százéves múltra visszatekintő Salgótarjáni Síküveggyár területén hozták létre. Kezdetben főként hőszigetelt üveget állítottak elő, amelyből az üzem ma évi 300 ezer négyzetméter előállítására képes. Ezzel egy időben indult az úgynevezett homokfúvott üvegek gyártása is, de ez jelenleg csak kiegészítő tevékenysége a cégnek. 1996-ban Bátonyterenyén egy korábban ruhagyárként működő ingatlan területén kezdték el a műanyag ajtók és ablakok előállítását, amit később redőnygyártással egészítettek ki. Itt évente - és ma is - 25 ezer négyzetméternyi nyílászáró készülhet. 2004-től egy újabb beruházást követően savmaratott üveg előállítására is alkalmassá tették a salgótarjáni üzemet. (Kapacitása évi 170 ezer négyzetméter előállítását teszi lehetővé.) A társaság árbevétele az évek során dinamikusan, 30-40 százalékkal nőtt és 2006-tól megközelítette a 2 milliárd forintot, a dolgozók száma pedig meghaladta a 110-et. Az építőipar visszaesése és a gazdasági válság azonban a Salgó-Síknál is szinte hónapok alatt nehéz helyzetet teremtett. A rendelésállomány csökkenése, a szaporodó kinnlévőségek miatt nem tudta fizetni, illetve átütemezni hiteleit, ráadásul az árfolyam-ingadozás is negatívan hatott a gazdálkodásra. Végül az egyik beszállító mindössze 450 ezer forintos tartozás miatt kezdeményezte a társaság felszámolását. A felszámoló 525 millió forintnyi hitelezői igényt vett nyilvántartásba. Balázs elmondta: a hitelezői választmány később úgy döntött, hogy az üzemet tovább működtetik. Tavaly a cég nettó árbevétele ismét elérte a 2 milliárd forintot. Jelenleg 34 dolgozót foglalkoztatva elsősorban savmaratott és hőszigetelt üvegeket gyártanak.
