A Gastro-Hell Vendéglátó-ipari és Idegenforgalmi Kft. felszámolója, az Agro-Alba Zrt. ismét piacra dobta a társaság legértékesebb vagyonelemét, a Zalaegerszeg belvárosában, a Balatoni úton található Hotel Balatont - tájékoztatta lapunkat Rózsáné Krizsa Rozália felszámolóbiztos. A wellnessrészleggel is rendelkező szállodát berendezésekkel együtt nettó 620 millió forintért hirdették meg eladásra. Az ajánlatokat május 17-éig lehet benyújtani a felszámoló budapesti címére.
A hotel a Pannónia Szálloda és Vendéglátó-ipari Vállalat 37. szállodájaként 1981-ben fogadta első vendégeit. Az ezredfordulót követően egy 140 fős konferenciateremmel bővült, majd 2004-ben elkészült élményfürdője és wellnessközpontja, a Semira Day Spa, amelyet a Semira Spa Kft. üzemeltetett. A nagyrészt hitelből finanszírozott beruházások miatt a Gastro-Hell egyre nagyobb pénzügyi gondokkal küzdött. Adósságait nem - vagy csak jelentős késéssel - tudta fizetni. A társaság 2007 végén Zalaegerszegről Hatvanba tette át a székhelyét, megpróbált talpra állni, de ez már nem sikerült, 2008 februárjában elindult felszámolási eljárása. A hitelezői igények nagysága meghaladja az egymilliárd forintot - közölte a felszámolóbiztos. Az Agro-Alba a Hotel Balatont a hitelező pénzintézet hozzájárulásával a Semira Spa Kft.-nek adta bérbe, és sokáig úgy tűnt, hogy a zalai megyeszékhely második legnagyobb (64 szobás, 122 férőhelyes) szállodája sikeresen működik majd. A wellnessrészlegnek és a konferenciaközpontnak köszönhetően a hotel kapacitáskihasználtsága a gazdasági válság ellenére tavaly is meghaladta a 70 százalékot. Az eredmények és az igények ismeretében a bérlő úgy döntött, hogy a szállodát 100 milliós nagyságrendű beruházással négycsillagos hotellé fejleszti - mondta Rózsáné. A kiviteli terveket az önkormányzat jóváhagyta és a húsvéti foglalások is biztatóak voltak, ám márciusban kiderült, hogy a bérlő is jelentős anyagi nehézséggel küzd. A Semira Spa tetemes adósságot halmozott fel a szolgáltatókkal szemben, és banki, szállítói tartozásai is vannak. Felújítás helyett a patinás szállodát 2010 március végén bezárták, a negyven dolgozónak felmondtak. A felszámolóbiztos szerint a városnak is fontos lenne, hogy a Hotel Balatonnak mielőbb új gazdája legyen, ráadásul ha a létesítményt nem sikerül gyorsan újra megnyitni, nehéz lesz ismét bevezetni a piacra.
