A Magyar Posta (MP) Zrt. eredménytelennek nyilvánította a Gödöllőre tervezett gépesített levélfeldolgozó és logisztikai központjának létesítésére kiírt tárgyalásos közbeszerzési eljárást - tudta meg a Napi. A döntést a társaság azzal indokolta, hogy a pályázati kiírásra egyetlen érvényes ajánlat sem érkezett. A tendert az MP újra kiírja majd, ám ennek időpontját nem közölte lapunkkal.
Az MP januárban hirdette meg a közbeszerzési eljárást, amelyen a központ kulcsrakész állapotban történő átadására keresett fővállalkozót (Napi, 2010. január 5.). A beruházás költségeit előzetesen mintegy hatmilliárd forintra becsülték. A nyertessel nemcsak a 13 ezer négyzetméter alapterületű központ tervezésére és építésére kötne szerződést a Posta, hanem a postai, logisztikai folyamatok, az informatikai rendszer tervezésére, kivitelezésére, valamint a szükséges eszközök, berendezések szállítására és üzembe helyezésére is. Az MP egyelőre nem tudta megmondani, hogy a pályázat eredménytelensége miatt mennyit csúszhat a beruházás megvalósítása, lapunk számítása szerint ez akár féléves késést is jelenthet. A korábbi tervek szerint a gödöllői központ üzemszerű működése 2011 második felében kezdődött volna.
A gépesített feldolgozó központ napi 2,5 millió küldemény feldolgozására lesz alkalmas, amelyből 1,75 milliót géppel, 750 ezer küldeményt pedig kézzel szortíroznak majd. A központ a keleti országrészt szolgálja ki, a nyugat-magyarországi küldeményeket továbbra is a budaörsi logisztikai központban dolgozzák fel.
