BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kilencszáz járművel frissíti flottáját az ORFK

2010. január 6. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) új közbeszerzési eljárást hirdetett járművek bérletére és üzemeltetésére. A megbízás négy évre összesen 800 bűnügyi ügyintéző, szolgálati személyautó és 100 kishaszonjármű bérletére és flottakezelésére szól. A tárgyalásos eljárás jelentkezési határideje február 3-án jár le.
A rendőrség a bérelt autókkal személygépjárművei mintegy ötven százalékát tudja folyamatosan cserélni, de ezenfelül számos autója csereérett - tájékoztatta lapunkat az ORFK. Az autópark nagyjából felét teszik ki az átlagosan egy-három év átlagéletkorú bérelt járművek, míg a saját tulajdonúak kora megközelíti a nyolc évet. A cserére fordítható összeget a szervezet éves költségvetése határozza meg.

A rendőrség járműparkjának bérletére először 2005-ben hirdetett közbeszerzési eljárást, ennek nyomán 2500 bérelt gépjármű került a rendszerbe. Ezek egy részét egy 2008 végén lebonyolított tender keretében lecserélik. A Központi Szolgáltatási Főigazgatóság által kiírt pályázat nyomán három évig 2100 járművet bérelhet (Ford Focusokat és Opel Astrákat) az ORFK, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága és a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálata a nyertesnek hirdetett MKB-Euroleasing Autópark Zrt.-től és a K&H Autópark Kft.-től. A rendőrség flottájának fennmaradó részét a 2009-es tender járművei váltják majd. Az ORFK közlése szerint a rendőrség éves szinten 650 millió forintot költ saját gépjárműveinek javítására, de a saját tulajdonú járműpark az utóbbi években nem frissült.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet