BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Márciustól működik a KKH

2009. december 9. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jövő év március 1-jétől kezdi meg működését a Közbeszerzési és Közérdekvédelmi Hivatal (KKH), amelyben külön-külön igazgatóságok foglalkoznak a két területtel. Az országgyűlés 198 igen, 158 nem és 2 tartózkodás mellett fogadta el a kormány által támogatott törvényjavaslathoz benyújtott módosító indítványokat, a jogszabályról a tervek szerint december 14-én döntenek. Az elfogadott módosítás szerint januárban kezdődik a hivatal létrehozása, amely 26 fővel indul el. Bajnai Gordon miniszterelnök október végén jelentette be, hogy a kormány korrupcióellenes törvénycsomagot nyújt be az országgyűlésnek, amely 2010. január 1-jén lépne életbe. A kormányfő akkor azt mondta: a Közbeszerzések Tanácsa átalakításával létrehozzák a KKH-t, amely a jogtalan előnyt megszerző szervezeteket tudja majd büntetni, akár a megszerzett előny kétszeresére is. Nem lesz nyomozati jogköre, de ha bűncselekményre utaló információ kerül a birtokába, azt továbbítja és a korrupció kezdeményezőjét is vizsgálni tudja.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet