Miután az önkormányzat módosította az értékes, osztrák határ menti terület rendezési tervét, már minden feltétel adott, hogy új gazdája legyen a 2001 óta felszámolás alatt lévő Szentgotthárdi Kaszagyár, Mezőgazdasági Gép- és Fémtömegcikkgyártó Rt. ingatlanvagyonának - tájékoztatta lapunkat Szabó Ernő felszámolóbiztos, a Pecuniaagora Zrt. vezető tisztségviselője. A helyhatóság döntött arról is, hogy ezen a területen alakítja ki a város új közigazgatási és kulturális központját. Így nem véletlen, hogy az ingatlanok iránt egyre nagyobb az érdeklődés. A felszámolóbiztos szerint ha nem jött volna közbe a gazdasági válság, már elkelt volna a szentgotthárdi fürdő közelében lévő többhektáros terület. Ennek ellenére az önkormányzattal abban állapodtak meg, hogy a vagyonelemeket folyamatosan, változatlan áron hirdetik meg. Szabó nem cáfolta lapunk értesülését, hogy a területen az önkormányzati beruházásokon kívül egy nívós szálloda is épül. Sőt hozzátette, több lehetséges befektetővel is tárgyalnak, hogy a szálloda kapacitásának egy részét azok a pályázati forrásokból megvalósuló intézmények is - például nemzetiségi központok - használják majd ki, amelyek egész évben rangos rendezvényeket szerveznek.
A Cégközlönyben napokban megjelent pályázaton összesen nettó 880 millió forintos irányáron hirdették meg az iparvasúttal is rendelkező mintegy héthektáros iparterületet. Az ajánlatokat november 2-áig lehet benyújtani a Pecuniaagora zalaegerszegi irodájának címére. Az egyik épület egy XVIII. század végén épült ciszterci majorság, a másik egy 1904-ben készült központi irodaépület. A gyárépületet és berendezéseit 2005-ben műemlékké nyilvánították. Az üzemben kezdetben főként kaszák, sarlók, kapák, ásók és fejszék készültek. A háború után hadiüzemként, később pedig a győri Rába leányvállalataként működött. 1993-ban alakították részvénytársasággá, majd a privatizációt követően 80 százalékban két magánszemély, 20 százalékban pedig a város tulajdonába került. Akkor elsősorban kéziszerszámokat, kovácsolt motorelemeket és talajmegmunkáló gépeket gyártottak. A társaság rendelésállománya a kilencvenes évek második felében fokozatosan csökkent. Finanszírozási gondjain nem tudott úrrá lenni, felszámolása 2001. június végén indult, 350 millió forinttal tartozik hitelezőinek.
