A Swietelsky Vasúttechnika Kft. nyerte meg a Celldömölk új városházának építésére kiírt közbeszerzési eljárást - tájékoztatták lapunkat a városházán. A mintegy 400 millió forintos beruházás várhatóan 2010 májusában készül el. Fehér László polgármester elmondta, miután a polgármesteri hivatal a Pannonhalmi Bencés Főapátság tulajdonában lévő egykori rendházban működik és az ingatlan éves bérleti díja meghaladja a 25 millió forintot, évekkel ezelőtt nyilvánvalóvá vált, hogy egy új városházára van szükség a Vas megyei kisvárosban.
A Celldömölk főterén álló, több száz éves rendház a kilencvenes évek elején került ismét a főapátság tulajdonába. Az önkormányzat 2006 januárjában 640 millió forintos állami kártalanítást kapott annak érdekében, hogy a hivatal elhelyezését megoldja. Az eltelt bő három év során több helyszín és megoldás, többek közt az egyik iskolában való elhelyezés is szóba került, ám végül úgy döntöttek, a Gayer téren és parkban építik fel az új, korszerű polgármesteri hivatalt, amely illeszkedik a műemléki környezetbe. A kétszintes, 1400 négyzetméteres városháza épületegyüttese két belső udvar köré rendeződik. A jobb megközelíthetőség érdekében az ügyfélszolgálati irodák a földszinten kapnak helyet.
