BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre jegelik a műjégpálya-felújítást

2009. szeptember 2. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Visszavonta a városligeti műjégpálya felújítására július elején kiírt közbeszerzési eljárásának ajánlati felhívását a fővárosi önkormányzat - értesült lapunk. A rekonstrukciós program keretében június végén már sor került az alapkőletételre, azonban a kivitelezőt még nem választották ki. A létesítmény és épületeinek uniós támogatással tervezett felújítására nettó 3,63 milliárd forintot szánnak. A Közbeszerzési Döntőbizottság (KD) tájékoztatása szerint az eljárással szemben jogorvoslati eljárást kezdeményezett az Alpine Hungária Építő Kft. és a Hérosz Építőipari Zrt. is. A testület még nem hozott határozatot az ügyben, erre szeptember 7-ig van határideje. A fővárosi önkormányzat - úgy tűnik, óvatosságból - inkább visszavonta tenderét. A főváros lapzártánkig nem adott felvilágosítást arról, hogy milyen indokkal tette ezt. Bartha László, a műjégpálya igazgatója sem tudta megmondani, hogy miért halasztja az önkormányzat a pályázatot, azt azonban leszögezte: korábbi igényeik és terveik szerint a létesítmény 2010 telén nyit a nagyközönség számára, és a határidő a közbeszerzési hirdetmény visszavonása ellenére is tartható lesz.
A beruházás során teljes műemléki rekonstrukciót végeznek, megújul a fogadóépület és újjáépítik a második világháborúban lebombázott épületszárnyat is. A összesen 4,7 milliárd forintos fejlesztést több mint 3 milliárd forinttal támogatja az EU Európai Regionális Fejlesztési Alapja. A fejlesztés a kormány döntésével a közép-magyarországi régió turizmusfejlesztési kiemelt projektjeként valósul meg.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet