A tervek szerint április végén rendezi meg az első árverést az EU Licit Zrt., amely elsősorban pénzintézetektől, lízingcégektől bizományi rendszerben átvett személygépkocsikat értékesít majd. A társaság tulajdonosa, Vadas Tamás szerint a pénzügyi válság miatt az érintett hitelintézetek részéről tömeges igény mutatkozik a fiatal járművek értékesítésére. Mindezek mellett bérautó- és flottakezelőktől, de akár magánszemélyektől is fogad majd gépkocsikat az EU Licit. A társaság több bankkal folytat tárgyalásokat, várakozásaik szerint három-öt pénzintézettel köthetnek szerződést a közeljövőben, amelyek havonta mintegy 50-100 autót bocsátanak majd árverésre.
Bíró Gyula, a részvénytársaság ügyvezető igazgatója szerint idén 1500-2000 autó értékesítését tervezik, és már ebben az esztendőben nullszaldós lehet a vállalkozás. Az EU Licit viszonylag alacsony beruházási összeggel kezdheti meg működését: a társaság ugyanis a Cél Motors budapesti parkolóházát használja majd a járművek raktározására. Ennek köszönhetően néhány tízmilliós beruházással kezdheti meg működését. Az EU Licit egy 150 fő befogadására alkalmas csarnokot nyit az árverésekre, az egyes liciteken mintegy 50-70 autót kínálnak majd fel.
Az első licitekre már április végén sor kerülhet, és nem sokkal később az online árverések is megindulhatnak - mondta a Napinak Bíró. A piaci tapasztalatok szerint ezzel a módszerrel 10-20 százalékos árelőnnyel értékesíthetők a járművek. Az EU Licit a lízingelt kocsik árverése mellett vállalati flották értékesítésével és egyedi eladásokkal is foglalkozna. A társaság ügyvezetőjének tájékoztatása szerint kereskedők és magánszemélyek részére egyaránt szerveznek majd árveréseket. Az egyedi vásárlók számára ugyanakkor csak olyan járműveket adnak el, amelyek azonnal forgalomba helyezhetők. Piaci tapasztalatok szerint a hiteltörlesztési problémák miatt visszavett autók mintegy harmada tartozik ebbe a kategóriába.
