A hét elején vette át az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) az első kétszáz Ford Focus járőrautót annak a közbeszerzési eljárásnak a keretében, amelynek során a szervezet összesen 2100 új gépkocsit bérel. Az ORFK meglévő, Ford Fiesta, Chevrolet Lacetti és Skoda Octavia típusokból álló járműflottáját cseréli le Ford Focusokra és Opel Astrákra (Napi, 2009. január 30.). Február és március folyamán az ORFK 350 Astrát már átvett, a General Motors Magyarország tájékoztatása szerint a fennmaradó mennyiséget április 8-ig szállítják a rendőrségnek.
Az ORFK tavaly december végén hároméves keretszerződést kötött az MKB-Euroleasinggel 4,75 milliárd és a K&H Autóparkkal 1,727 milliárd forint értékben a járművek flottaüzemeltetéséről. Az MKB lízingcége összesen 1500 járőrautót biztosít az ORFK-nak. Ebből a mennyiségből 700 autót még az idén, további 800-at pedig 2010 végéig szállítanak le. A Fordnál stratégiai jelentőségűnek minősítették az üzletet, amely az eddigi legnagyobb flottatendernek számít Magyarországon.
