BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Decemberig lehet pályázni a kastélyfelújításra

2008. október 8. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hamarosan megjelenik a gödöllői Grassalkovich-kastély 5200 négyzetméteres parkjának felújítására és az egyes, kettes épületszárny múzeummá alakítására szóló közbeszerzési pályázat - tájékoztatta a Napit Révész T. Mihály, a Gödöllői Királyi Kastély Kht. ügyvezető igazgatója. A jelentkezés decemberben zárul le, a januári szerződéskötést követően februárban kezdődhet a munka. A kilencven százalékban uniós forrásból finanszírozott, 1,666 milliárd forintos projekt keretében a kastély parkja visszanyeri eredeti formáját, egy XIX. századi angolkert képét, és megindulhat a csaknem 1700 négyzetméter alapterületű múzeum fejlesztése (Napi, 2008. szeptember 19.). Mindeközben már dolgoznak a rehabilitáció ötödik fázisának előkészítésén is, a régi zenészház és a királyi télikert felújításán, amelyeket az uniós együttműködés hivatalos helyszíneivé kívánnak alakítani.
A felújítás után a kastély ezen részei alkalmassá válnak nemzetközi találkozók megrendezésére, akár Magyarország EU-elnökségi programjainak megtartására is - tette hozzá Révész T. Mihály. A negyedik fázishoz hasonló nagyságrendű, 1,5-1,6 milliárdos projekt lebonyolításához jelenleg forrást keresnek. Ehhez a folyamathoz kapcsolódik egy emelt szintű, négy csillag pluszos szálloda megépítése is - magánbefektető bevonásával - a kastély régi gazdasági épületei és a nyári lovarda átalakításával (Napi, 2008. január 17.). A megvalósításra pályázó magyar-német konzorcium ajánlatáról a következő hetekben születhet döntés - mondta az ügyvezető, aki úgy véli, hogy az örökségvédelem konzervatív módon nem menedzselhető, csakis az állami szereplők és a magánbefektetők együttműködésével.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet