Több mint kétmilliárd forint értékben írt ki közbeszerzési pályázatot a pénzügyi tárca, amelynek nyomán 2010-re kiépülhet az elektronikus fizetés rendszere a közigazgatásban.
A központi elektronikus fizetési és elszámolási rendszer (EFER) kialakítására írt ki európai uniós közbeszerzési eljárást a Pénzügyminisztérium (PM) informatikai szolgáltató központja. A rendszer lehetővé teszi majd, hogy az állampolgárok az elektronikusan intézhető ügyek mellett az elektronikus fizetést is alkalmazhassák. (Ez az elektronizált közszolgáltatások negyedik szintjének alapjául szolgál.) A kiírás szerint a beruházás értéke nettó 2,1 milliárd forintra becsülhető, a nyertes feladata lesz az elektronikus fizetési rendszer létrehozása során pos-terminálok, az internet- és mobilbank-szolgáltatások integrálása, az elszámolási rendszer létrehozása során közigazgatási pénzügyi rendszer létrehozása vagy testre szabása és bevezetése. A tervek szerint 2010. március végéig kell elkészülni a munkával, vagyis elvileg másfél év múlva mindenféle központi befizetést elektronikus úton lehet majd intézni.
A tendert gyorsított tárgyalásos formában bonyolítják le, az indoklás szerint azért, mert a speciális megbízás nem teszi lehetővé, hogy nyílt eljárást írjanak ki, mivel megvalósíthatatlan lenne a szükséges részletességet produkálni a kiírásban, továbbá a projekthez uniós finanszírozás kapcsolódik, amelynek felhasználási határideje miatt nem lehetne normál, nem gyorsított eljárásra vonatkozó eljárási határidőket alkalmazni. Az eljárásra október 9-ig jelezhetik részvételi szándékukat az érdeklődők, közülük az október 22-ig kiválasztott három legjobbal kezdi el a PM a tárgyalásokat. A projektről részleteket egyelőre nem kívánt lapunknak elárulni a tárca, feltehetőleg azért, mert esetleg befolyásolnák a pályázókat.
