Újabb autópálya-szakaszon, ezúttal Becsehelynél szeretne benzinkutat látni a Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium háttérintézményeként működő Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központ (KKK). A társaság a vagyonkezelésében lévő földterületet adná bérbe, hogy azon a földhasználati jogot megszerző vállalkozás egy üzemanyagtöltő állomást alakítson ki és üzemeltessen. A most kiírt tender szerint a területen 25 évre szerezne a nyertes földhasználati jogot. Ehhez egyszeri használatbavételi díjat, éves fix díjat és éves szinten a bevétel arányában megállapított százalékos díjat kell fizetnie a leendő üzemeltetőnek.
A KKK bevett módszerként alkalmazza az üzemanyagtöltő állomások kialakításakor a földhasználati jog érvényesítését, így tett az összes kezelésében lévő autópálya mentén, vagyis az M3-as, az M1-es és az M0-s sztrádákon is. Július végén az M3-as autópálya mellett öt, az M1-es mellett két és az M7-es mellett egy, pihenőhely kialakítására alkalmas ingatlan hasznosítására hirdetett pályázatot (Napi, 2008. július 30.). Az elbírálás fő szempontja - akkor és most is - az egyszeri használatbavételi díj (ez 70 százalékkal esik a latba) és az éves fix díj nagysága (20 százalékkal), míg a forgalomarányos díj csak tíz százalékot tesz ki az összes megajánlott díj értékelésénél. A júliusban kiírt tenderre október 7-éig lehet ajánlatot tenni. A becsehelyi pihenő kialakítására pedig egy nappal tovább, október 8-áig várják az ajánlatokat, az eredményhirdetést december elsejére tervezi a KKK. Így az üzemanyagtöltő állomások a legjobb esetben valamikor a jövő év második felében készülhetnek el.
Egy komplex pihenő megépítése a kiszolgáló egységekkel együtt hozzávetőleg egymilliárd forintba kerülhet. A korábban megkötött megállapodások alapján az egyszeri használatbavételi díj több száz millió forint - az M7-es autópálya mentén már építés alatt álló pihenőkért a nyertes Shell és Mol nagyságrendileg 280-380 milliót fizetett a KKK-nak. Az éves fix díj 6-10 millió forint volt a három épülő kút esetében, a forgalomarányos díj pedig a bevétel fél százalékát teszi ki.
A becsehelyi kút a 227. kilométerszelvénynél lesz, emellett 2009 elején három másik kutat is átadnak a sztráda mentén Balatonlellén, Balatonkeresztúrnál és Zalakomárnál. Jelenleg Siófok után nyolcvan kilométeren keresztül nincs benzinkút az M7-esen.
