BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több a felszámolás

2006. április 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt tíz évet tekintve az idén az első negyedévben indult a legtöbb fizetésképtelenségi eljárás Magyarországon – derül ki a Creditreform Magyarország Hitelezővédelmi Szövetség legfrissebb adataiból. Január–márciusban jelentősen növekedett a felszámolások és a végelszámolások száma, míg a csődeljárásoké csökkent. Az összes eljárás száma 16 százalékkal, a felszámolásoké 14 százalékkal, a végelszámolásoké pedig 19 százalékkal magasabb, mint 2005 azonos időszakában. A csődök száma továbbra is csekély az összes fizetésképtelenségi eljárást tekintve, az idén mindössze nyolc indult, szemben a tavalyi tízzel. Ez jól mutatja azt a torz magyarországi gyakorlatot, amely a csődvédelem helyett a cég megszüntetését célozza. A Felszámolók és Vagyonfelügyelők Országos Egyesülete (FOE) szerint a készülő új, európai uniós normáknak megfelelő csődtörvény módosítana a helyzeten: több cég kaphatna csődeljárással esélyt a túlélésre, így csökkenne a felszámolások száma is. A meglévő szabályozás még a felszámolásoknak kedvez, a fizetési nehézségekkel küzdő cégek hitelezőinek ugyanis egyszerűbb felszámolást kezdeményezniük az adós ellen és külön megegyezni a tartozás behajtásáról, mint jogilag szabályozott keretek között dönteni a hitelek átütemezéséről és az adós társaság reorganizációjáról.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet