Térfigyelő rendszer kiépítéséhez szükséges berendezések szállítására, felszerelésére és karbantartására keres vállalkozót a tavaly ősszel alakult Zugló és Városliget Térfigyelő Rendszer Társulás – derül ki a Közbeszerzési Értesítőből. A társulást fele-fele arányban hozta létre a zuglói (XIV. kerületi) és a fővárosi önkormányzat, amelyek a mintegy 90 millió forintra tervezett beszerzést is egyenlő arányban finanszírozzák. A nyílt közbeszerzési eljárás nyertesének legalább 60 kamerát, öt figyelőmonitort, adatátviteli eszközöket és adatrögzítő berendezéseket kell biztosítania. Az ajánlatokat április 24-éig lehet benyújtani. A térfigyelő rendszer augusztustól próbaüzemben, majd szeptember elsejétől „élesben” működne.
A kamerákat preventív céllal szerelik fel a Városligetben és Zugló azon területein, ahol statisztikailag gyakoriak a bűncselekmények. A szándék az, hogy a térfigyelő segítségével – a VIII. és a XIX. kerületben már működő rendszerhez hasonlóan – csökkenjen a bűnesetek száma. A Városligetben mintegy harminc kamerát szerelnek fel, ezzel szinte az egész park láthatóvá válik. Zuglóban például a Nagy Lajos király útja és a Thököly út bizonyos részeit, a Bosnyák tér és az M3-as bevezető szakaszát kamerázzák be. A térfigyelő képeit a XIV. kerületi rendőrkapitányság felügyeli, amely így azonnal reagálhat a gyanús esetekre. A képeket, ha nem történik bűncselekmény, nem tárolják, ha mégis, akkor az eset felderítéséhez szükséges ideig őrzik az adatokat. A térfigyelő rendszer működtetése várhatóan évi 40-45 millió forintjába kerül a zuglói és a fővárosi önkormányzatnak.
