A Köztársasági Elnöki Hivatal (KEH) négy felső középkategóriás személygépkocsit vásárol nettó 25,7 millió forintért a Porsche Hungaria Kft.-től. Egy Audi A6-ost a hivatalvezető, egy-egy Volkswagen Passatot a protokollfőnök és a külügyi főtanácsos használ majd, valamint még egy VW Passatot úgynevezett „futó” gépkocsiként személyszállításra és egyéb hivatali célokra vásárol a KEH – tájékoztatta a NAPI Gazdaságot Tari Sándor hivatalvezető-helyettes.
A hivatal az autókba külön szerelteti majd be a lopás elleni védelemhez és a technikai szolgáltatásokhoz szükséges speciális felszereléseket. A Porsche Hungaria egyedüli ajánlattevőként közbeszerzési eljárás keretében nyerte el a megbízást. A KEH ezzel négy járművet cserél le az eddig használatában lévő tíz gépkocsiból (kettő Saab, három Volkswagen Passat, négy Volkswagen Bora és egy Seat Inca).
2006-ban további három új autó vásárlását tervezik: egyet a hivatalvezető-helyettes számára, egy áru- és egy személyszállításra alkalmas kisbuszt és egy kézbesítési célra használt személyautót. A KEH gépkocsiállományának átlagéletkora – ahogy az az államigazgatásban megszokott – négy év; a fenntartásukra évente mintegy 18 millió forintot költenek.
