A tulajdonos Rendezvénycsarnok Rt. mai igazgatósági ülésén várhatóan jóváhagyja a Papp László Budapest Sportaréna jegyértékesítő és beléptető rendszerének szállítására és működtetésére kiírt pályázat bírálóbizottságának döntését, amelyen az első helyre a német CTS Eventim AG-t, a másodikra pedig az elektronikus jegyterjesztési hálózat kiépítésében és üzemeltetésében piacvezető InterTicket Kft.-t rangsorolták – mondta a NAPI Gazdaságnak Tibor Tamás, a Rendezvénycsarnok Rt. igazgatóságának elnöke. Az ajánlatok alapján az új rendszer használatáért fizetendő jutalék a korábbi 12 százalék töredéke lesz. Az arénában rendezvényeket szervezők a jegyek legalább 70 százalékát szabadon értékesíthetik az általuk választott jegyértékesítővel – a korábbi üzemeltető, az Arena Rt. a Ticketpro Kft.-vel kizárólagos megállapodásokat kötött –, a fennmaradó 30 százalék pedig az üzemeltetőnél marad és a létesítmény jegypénztáraiban lehet majd megvásárolni. Az üzemeltető kiválasztására szintén pályázatot írt ki a Rendezvénycsarnok Rt., a dokumentációt hat cég vásárolta meg, ajánlatot négyen tettek: egy Magyarországon már jelen lévő cég önállóan, valamint egy három – magyarországi és külföldi – vállalat által alakított konzorcium – mondta lapunknak Görözdi György, a Nemzeti Sporthivatal (NSH) miniszteri biztosa. Az üzemeltetőt várhatóan tíz nap múlva választják ki. Az üzemeltetőnek egy egyszeri, több száz millió forintos bérleti, majd évente egy kisebb összegű bérleti díjat kell fizetnie, valamint vállalnia évente legalább húsz ingyenes napot az állami rendezvények számára, továbbá a karbantartást, az eszközpótlást és az adók megfizetését. Az aréna húszéves üzemeltetésére a Rendezvénycsarnok Rt. (amelynek tulajdonosa az NSH) csaknem fél évvel azután írt ki tendert tavaly novemberben, hogy az építő francia Bouygues és a Horode cégek által alapított – jelenleg felszámolás alatt lévő – Arena Rt. visszaadta az üzemeltetés jogát az államnak.
