BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Épül az Erzsébet téri designközpont

A Hérosz Rt. alakíthatja ki a volt Volánbusz-pályaudvar műemlék ingatlanában a Magyar Design Központot. A tájékoztató és szolgáltató centrum mintegy félmilliárd forint állami pénzből valósul meg. A nyitást május közepére tervezik.

2006. január 18. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Várhatóan május közepén nyílik meg a nagyközönség előtt a budapesti Erzsébet téren, a volt Volánbusz-pályaudvar helyén a Magyar Design Központ – tudta meg a NAPI Gazdaság Pohárnok Mihálytól, a Design Terminál Formatervezési, Tájékoztató és Szolgáltató Kht. ügyvezetőjétől. A létesítmény a magyarországi formatervezés – régóta tervezett és hiányolt – információs és szolgáltatási központja lesz, amely azon túl, hogy a dizájnerek számára bemutatkozási lehetőséget és a kiállításoknak helyszínt ad, a magyarországi kis- és középvállalatoknak, önkormányzatoknak tanácsadást és szolgáltatást is kínál cégük, termékeik, tevékenységük arculat- és formatervezésére. Feladat még a nemzetközi kapcsolatteremtés, fejlesztés és kommunikáció. Az épületben a nagyközönség számára is elérhető szakkönyvtárat is kialakítanak és internetes designportál indítását is tervezik.
Az évek óta üresen álló volt Volánbusz-ingatlan műemlék épület, amely 1949-ben Bauhaus-stílusban Nyíri István tervei alapján készült. Az átépítésére 2005 tavaszán a Miniszterelnöki Hivatal Központi Szolgáltatási Főigazgatósága (KSZF) tervpályázatot hirdetett. Ezen ugyan első helyezettet nem hirdettek, de a második helyen rangsorolt, Golda János és Madzin Attila vezette tervezőcsapat elképzelései alapján épülhet fel a designközpont, úgy, hogy más díjazottak terveit is fel kell használni a megvalósítás során. Az építőipari kivitelezésre kiírt közbeszerzés első körben eredménytelenül zárult, mivel a két ajánlattevő, a Hérosz Rt. és a Kipszer Rt. túl magas árajánlatot tett. Végül tárgyalásos eljáráson a KSZF a Hérosszal állapodott meg, amely csaknem félmilliárd forintért építi meg és alakítja ki a designközpontot. A cég azt vállalta, hogy március végéig befejezi a munkákat. A használatbavételi engedélyek kiadása után, május közepén vagy legkésőbb a hónap végén nyithat a létesítmény.
A volt pályaudvar indulási épületében (az úgynevezett A épületben) kiállító- és előadótermeket, vendégfogadásra alkalmas helyiségeket, az emeleten könyvtárat és irodákat alakítanak ki. A kisebb, B épületrészben (a Blaguss–Volánbusz-iroda helyén) vendéglátó-ipari egységeket, köztük egy kávéházat alakítanak ki. Ennek üzemeltetésére a MeH szintén pályázatot hirdetett.
A beruházás megvalósításának idejére a kincstári vagyonba tartozó épület vagyonkezelője a MeH, a központ átadása után pedig a kht. lehet.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet