BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Augusztusra állhat fel az új segélyhívó rendszer

2005. december 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több sikertelen pályázat után az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) ismét kísérletet tesz korszerűtlen és a túlterheltség miatt gyakran elérhetetlen „104-es” segélyhívó rendszerének felújítására. Az OMSZ nemzetközi nyílt közbeszerzési eljárást írt ki a segélyhívásokat fogadó telefonrendszer rekonstrukciójára, a berendezések, eszközök leszállítására és üzembe helyezésére, valamint azok három éven át tartó karbantartására – derül ki az Európai Unió hivatalos lapjából. Az OMSZ február közepére tervezi a szerződés megkötését a nyertessel, amelynek öt hónap alatt kell majd a telefonrendszereket a 27 országos mentőállomásra szállítania és üzembe helyeznie.
Az előzetesen 330 millió forint értékűre becsült fejlesztést az OMSZ saját forrásból – a technikai feltételeinek javítására és irányítási rendszerének korszerűsítésére elkülönített összesen 2,5 milliárd forintból – finanszírozza.
A pályázaton azok a cégek tehetnek ajánlatot, amelyeknek az elmúlt három év legalább egyikében a telefonközpontok szállításából és üzemeltetéséből származó bevétele elérte a nettó 400 millió forintot. Referenciát kell benyújtani többek között legalább kettő, 500 mellékállomást kiszolgáló telefonközpont szállításáról és üzembe helyezéséről, továbbá legalább az egyiknek egy integrált sürgősségi bevetésirányító rendszerhez csatlakoztatásáról. Az ajánlattételi határidő január 23.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet