BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre korszerűbb gépekkel altatnak

Az egészségügyi tárca soron kívül új tendert írt ki az intenzív terápiás osztályokon és műtőkben használt altató- és lélegeztetőgépek és monitorok bérlésére.

2005. december 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint 8 milliárd forintért bérel majd új, korszerű altató- és lélegeztetőgépeket, valamint monitorokat az egészségügyi minisztérium. A berendezések pályázaton kiválasztott gyógyintézményekhez kerülnek majd. A kórházaknak egy fillért sem kell a gépekért fizetniük, sőt hét éven keresztül a karbantartást is az állam vállalja – mondta Rácz Jenő miniszter a NAPI Gazdaságnak.
A tárca először november 26-án írt ki közbeszerzési pályázatot a gépek beszerzésére. Az ajánlattételi határidő, december 1-je előtt több cég is jogorvoslati eljárást kezdeményezett a Közbeszerzési Döntőbizottságnál. Kifogásolták a rövid pályázati felkészülési időt, a túl szigorú referencia- és színvonal-követelményeket. Szakemberek szerint ugyanakkor csak magas színvonalú gépeket érdemes beszerezni, és az állam is csak ebben az esetben vállalhat garanciát hét éven keresztül. A jogorvoslati eljárás lebonyolítása időveszteséget okozott volna, hiszen az aneszteziológiai és intenzív terápiás berendezések korszerűsítése sürgető feladat, a meglévő géppark ugyanis elöregedett és elavult. Ezért a tárca úgy döntött, hogy a meghirdetett tendert visszavonja, és soron kívül új kiírást kezdeményez az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Szakmai Kollégium hathatós közreműködésével. Az új pályázat ajánlattételi határideje január 17. A minisztérium tervei szerint az intézmények legkésőbb 2006 tavaszán juthatnak hozzá a gépekhez.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet