A tulajdonos Rendezvénycsarnok Rt. pályázatot hirdetett a Papp László Budapest Sportaréna húsz évre szóló üzemeltetésére. A Rendezvénycsarnok Rt. (amely teljes egészében állami társaság, tulajdonosi jogait pedig a Nemzeti Sporthivatal gyakorolja) csaknem fél évvel azután jelentette meg a tendert, hogy a Sportaréna korábbi üzemeltetője, az építő francia Bouygues és a szintén francia Horode cégek által alapított Arena Üzemeltető Rt. visszaadta az üzemeltetés jogát az államnak. A három évvel ezelőtt húsz évre kötött, kétmilliárd forintos szerződést a felek közös megegyezéssel bontották fel, lapértesülések szerint azért, mert az Arena nem tudta gazdaságosan üzemeltetni a létesítményt.
A pályázók november 25-étől, nettó félmillió forintért vásárolhatják meg a dokumentációt. Addig az is kiderül, hogy az öt ajánlattevő közül ki nyeri meg a jegyértékesítő és beléptető rendszer szállítására és működtetésére kiírt pályázatot – mondta lapunknak Tibor Tamás, a Rendezvénycsarnok Rt. igazgatóságának elnöke. A most kiírt – szűkszavú – üzemeltetési pályázaton igazolt referenciával rendelkező, magyar és külföldi cégek indulhatnak, a részletes pályázati kritériumok csak november 25-étől ismerhetők meg. Tibor Tamás hozzátette, hogy a jövőben növelni szeretnék a Sportaréna közhasznúságát, így az eddig az állam számára fenntartott 26 nap tovább növekedhet. Az ajánlatok leadási határideje 2006. január 5. Eredményes pályázat esetén már januárban szerződést köthetnek a nyertessel.
A Sportarénát kulturális, sport- vagy céges rendezvényekre alkalmanként nettó 5,5 millió forintért lehet bérbe venni (legfeljebb 12,5 ezer fős eseményekre, egyéb szolgáltatások nélkül). Az Arena Rt.-vel való június végi szakítás óta egyébént csaknem 25 százalékkal nőtt a létesítmény kihasználtsága. (Jelenleg – az új üzemeltető kiválasztásáig – a tulajdonos Rendezvénycsarnok Rt. foglalkozik a működtetéssel.) A tavaly július–decemberi 44 eseménynapos foglalással szemben az idén a második félévben 60 napra kötötték le a Sportarénát.
