Öt konzorcium tett ajánlatot a Komárom és Komárno közötti Erzsébet-híd rekonstrukciójára szóló európai uniós nyílt közbeszerzési eljáráson – tudta meg a NAPI Gazdaság Karkus Jánostól, a Via-Pontis Mérnöki Tanácsadó Kft. létesítményi főmérnökétől. Az MCE Nyíregyháza Acélszerkezet-gyártó Kft. osztrák anyavállalatával, az MCE Linz AG-vel, a Hídtechnika Kft. a Közgép Gép- és Fémszerkezetgyártó Rt.-vel, a Strabag Építő Rt. a Ganz Híd-, Daru és Acélszerkezet-gyártó Rt.-vel, a MÁV Hídépítő Kft. az Út-Teszt Kft.-vel közösen, míg a Vegyépszer Rt. Szlovákia egyik legnagyobb építőipari cégével, a Doprastav a.s.-szel konzorciumot alkotva pályázik az acélhíd felújítására. Az ajánlatkérő Útgazdálkodási és Koordinációs Igazgatóság a november elejére tervezett eredményhirdetést egy hónappal elhalasztotta, mert még – hiánypótlásként – igazolások és dokumentumok csatolását kérte az ajánlattevőktől. Az eljárás csúszása azonban nem okoz késlekedést a kivitelezésben, az 2006 tavaszán kezdődhet, a teljesítési határidő pedig továbbra is 2006. december 15. – tette hozzá Karkus János.
A több mint százéves híd felújítását az útfenntartási és fejlesztési célelőirányzatból a magyar, illetve a szlovák központi költségvetés fele-fele arányban finanszírozza. A beruházás értékét előzetesen nettó 1,2–1,5 milliárd forintra becsülték. Információnk szerint mind az öt pályázó ezen határérték közötti (mintegy nettó 5,5 millió euró körüli) ajánlatot tett a munkák elvégzésére.
Az 1892-ben épült hídon a második világháború óta nem végeztek a most tervezetthez hasonló, széles körű felújítást. Az építmény meglehetősen rossz állapotban van: golyó által ütött lyukak és nagyfelületű korróziós károk látszanak a szerkezeten, a háborús sérüléseket pedig sok esetben csak ráhegesztéssel javították.
