November negyedikéről november 18-ig meghosszabbította a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei önkormányzat a régiós onkológiai centrum sugárterápiás egységének kialakítására és működtetésére szóló közbeszerzési pályázatának jelentkezési határidejét. A kiépítendő miskolci sugárterápiás részleg várhatóan az észak-magyarországi régió 1500-2000 betegét látja majd el. A beruházás kezdete 2006 eleje, a nyertes pályázó 15 évig működtetheti majd a centrum ezen részlegét. A beruházás értéke elérheti az egymilliárd forintot (NAPI Gazdaság, 2005. október 6., 7. oldal).
