Lapunk értesülése szerint végelszámolással megszűnik a felszámolás alatt álló Csepeli Fémmű Rt. leányvállalata, a Csepeli Acélszalaggyártó Kft. A felszámolást végző Tízek Kft. azért döntött a megszüntetés mellett, mert nem tudtak megállapodni a cég legnagyobb beszállítójával a fizetési feltételekről, s ilyen körülmények között már nem akarták tovább fenntartani a termelést. A társaság csepeli üzemében két hónapja állították le a gépeket, a mintegy negyven dolgozó pedig már megkapta felmondását és végkielégítését.
A Csepeli Fémmű felszámolója eddig egyben, működő cégként szerette volna eladni a Csepeli Acélszalaggyártót, ám a társaság 360 millió forintért kínált 100 százalékos üzletrészére a többszöri meghirdetés ellenére sem volt vevő. Az új pályázatokban már vagyonelemenként, vagy a korábbi tenderekhez hasonlóan akár egyben is meg lehet majd venni a társaságot. A Csepeli Fémmű több mint 10 milliárd forint értékű vagyonára (így a Csepeli Acélszalaggyártóra is) egyébként még az ősszel újabb pályázatot ír ki a Tízek, pontos időpont azonban még nincs, illetve az új irányárakat sem határozták meg.
A 2002-ben alapított Csepeli Acélszalaggyártó elsősorban hidegen hengerelt keskeny acélszalag gyártásával foglalkozott. A 356,69 millió forint jegyzett tőkéjű cégnek – legalábbis forgalma alapján – a tavalyi volt a legjobb éve, árbevétele 1,06 milliárd forint lett, amelynek mintegy 20 százaléka származott exportból. Eközben azonban az anyagköltségek annyira megugrottak, hogy az addig is veszteségesen működő társaság a mintegy 200 millió forinttal nagyobb bevétel mellett még jelentősebb hiánnyal zárt. Az üzemi eredmény a 2003-as 32 milliós mínuszról 38 millió forint fölé nőtt, míg a mérleg szerinti veszteség 30,5 millióról 47,3 millió forintra hízott.
