BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Luxusautókat vásárol a jegybank

2005. október 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új személygépkocsikat vásárol felső vezetőinek a Magyar Nemzeti Bank (MNB) – derül ki a jegybank közbeszerzési felhívásából. A nyílt tender becsült értéke – a nyári előzetes felhívás szerint – 150 millió forint. A 12 darab négy-, illetve ötajtós, limuzin típusú, felső és felső középkategóriás személygépkocsit 2005 és 2007 között állítaná „hadrendbe” az MNB. A nyertesnek egyéb kiegészítő szolgáltatásokat, így garanciakörön belüli és kívüli javítást, gépkocsi-bérbeadást, illetve -mentést és -takarítást is vállalnia kell. A befutó pályázónak biztosítania kell egy négyajtós, prémium kategóriás limuzin vételének lehetőségét is, két év kilométer-korlátozás nélküli garanciával.
Az MNB igazgatóságának tagjai jelenleg három Volkswagen Passat és egy Audi A6-os autót használnak, általában gépkocsivezető nélkül – mondta korábban lapunknak Missura Gábor MNB-szóvivő. Járai Zsigmond egy Volkswagennel jár, a monetáris tanács tagjai nem használnak szolgálati gépkocsit. A jegybanknál akkor cserélnek le egy autót, ha az eléri a négy éves kort vagy többet futott 150 ezer kilométernél. A következő három évben várhatóan három igazgatósági és kilenc ügyvezető igazgatói autót cserélnek le. A nettó 120 millió forint értékű beszerzés keretében a tizenkét gépkocsi szállítása mellett még mintegy harminc új és régi autó javítását is el kell végezni. Az ajánlattételi határidő november 14.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet