BUX 139124.28 -0,13 %
OTP 45200 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Július közepéig lehet pályázni a kaszagyárra

2005. július 6. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Úgy tűnik, a sorozatos kudarcok nem szegik kedvét a Szentgotthárdi Kaszagyár Rt. felszámolójának, a Pecuniaagora Rt.-nek, hiszen a cég Szentgotthárd központjában lévő, több mint héthektáros ipartelepéért most is – áfa nélkül – 500 millió forintot szeretne kapni. (A társaság vagyonára azért nem akadt eddig vevő, mert egyelőre nehéz megmondani, mire is lehetne használni a gyárat, amelynek épületeit ideiglenesen műemléki védelem alá vonták, s az önkormányzat elképzelései szerint már nem lehet ipari tevékenységet folytatni a területen.) Az ajánlatokat július 15-ig lehet benyújtani, az indulás feltétele a 80 millió forintos bánatpénz befizetése. Az elsősorban mezőgazdasági kézi szerszámokat, valamint kovácsolt motorelemeket és talajmegmunkáló gépeket készítő kaszagyár felszámolását legjelentősebb alapanyag-beszállítója, a Ferroglobus Rt. kezdeményezte 2000 szeptemberében. Az eljárás 2001. júniusi indulásakor 120 dolgozót foglalkoztató vállalattal szemben bejelentett hitelezői igények összértéke mintegy 350 millió forint.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet