BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem volt érdeklődő a Csepeli Fémműre

2005. május 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eredménytelen lett az a pályázat, amelyet a Csepeli Fémmű Rt. vagyonára írt ki a társaság felszámolását végző Tízek Kft. A cégnél lapunknak elmondták, hogy bár a fémmű iránt több befektető is érdeklődik, a rendelkezésre álló időn belül egyetlen ajánlat sem érkezett. (Értesülésünk szerint a vagyonra aspirálók között szakmai és pénzügyi befektetők is vannak, előbbiek között német, olasz, orosz és szerb rézkohászati társaságok is megtalálhatók, amelyek akár tovább is működtethetik a csepeli gyárat.) A mostani tenderen egyébként négy tételre vártak ajánlatot. A Csepeli Acélszalag Kft. 100 százalékos üzletrészének 360 millió, míg a cég által használt 1,8 hektáros területnek 230 millió forint volt az irányára. Emellett pályázni lehetett még a már nem termelő gépekből összeállított csomagra. A háromszáz berendezésért 150 millió forintot kért a felszámoló. A legjelentősebb tétel a jelenleg is működő, 270 dolgozót foglalkoztató fémszalag-divízió és a már nem termelő csőrúdhuzal-üzletág volt, amelyek irányára 6 milliárd forint.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet