BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Keresik a szombathelyi börtön befektetőjét

2005. március 30. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tiszalökre tervezett börtön után a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) kiírta a másik, magán- és állami finanszírozásban (ppp konstrukcióban) megvalósuló szombathelyi intézmény európai uniós, tárgyalásos közbeszerzési eljárását. A 700 fő befogadására alkalmas börtönt egy hajdani laktanya épületét átalakítva kell a nyertes ajánlattevőnek (konzorciumnak) – saját forrásból – berendeznie és felszerelnie (a gépjárműveket is), majd 15 évig üzemeltetnie, és legalább 450 fogva tartott munkáltatását biztosítania. A részvételi jelentkezés határideje április 25., a jelentkezők közül május közepéig választja ki a BVOP, hogy kikkel kezdi el a tárgyalásokat. A nyertesnek a börtönt rendeltetésszerű használatra készen 2007. május végéig kell átadnia.
A tiszalöki börtön megvalósítására kiírt pályázat folyamatban van. A zöldmezős beruházáshoz Tiszalök önkormányzata ingyen adott telket. Az átadás 2007 júniusára várható.
Egy-egy börtön üzemeltetéséhez 280 büntetés-végrehajtási dolgozó szükséges, ezek díjazása – a börtönök létesítéséről szóló kormányhatározat szerint – évente legfeljebb 840 millió forintot tehet ki. Az üzemeltetés díja és a 15 éves szerződést feltételező lízingdíj évente – létesítményenként, 2004. január 1-jei árszinten számolva – nem haladhatja meg az 1,91 milliárd forintot. Az állam a bérlet lejártával megszerezheti ezek tulajdonjogát.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet