BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Dél-Dunántúl első mélygarázsa a pécsi Kossuth téren épül

2005. január 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Zöld utat kapott a dél-dunántúli régió első mélygarázs-beruházása, miután a pécsi önkormányzat legutóbbi ülésén úgy döntött, pályázatot ír ki a több ezer négyzetméteres létesítmény felépítésére és működtetésére – erősítették meg lapunk információit a városházán. Arról már korábban döntött a testület, hogy kétszintes, 350 gépkocsi befogadására alkalmas mélygarázs és a hozzá kapcsolódó létesítmények a Kossuth téren épülhetnek fel a már elkészült tervek alapján.
A beruházónak nettó 140 millió forintot kell fizetnie a területért. Az önkormányzat előírta, hogy a Kossuth teret az építkezés befejezése után eredeti formájában – a szobrokat visszahelyezve – kell helyreállítani, illetve parkosítani. Illemhelyet, szökőkutat is építeni kell, valamint a beruházónak a régészeti feltárás költségét is finanszíroznia kell. A pécsi mélygarázs felépítésére és üzemeltetésére március elejéig lehet pályázni.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet