BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az APEH értékesíti felszámolási követeléseit

2004. december 22. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) ötödik alkalommal írt ki nyilvános pályázatot a felszámolási eljárás alatt álló adósokkal szemben fennálló követeléseinek engedményezésére. A hivatal három év szünet után 2003-tól értékesíti újra kinnlevőségeit negyedéves csomagokban. (Azért döntöttek a negyedéves bontás mellett, hogy ne lehessen kiszemezgetni a jobb megtérülési mutatókkal kecsegtető követeléseket.) Most a 2003 első negyedévében indult felszámolási eljárásokat gyűjtötték össze, a követelések összege 10,1 milliárd forint. A követelések megvásárlására pályázóknak legalább az adó- és járuléktartozás 1 százalékát – ez ebben a csomagban 64 millió forint – kell ajánlani. Több pályázó esetén versenytárgyalást tart az APEH.
Legutóbb októberben írt ki pályázatot az adóhivatal követeléseinek engedményezésére. Ezt egyetlen pályázóként a Magyar Követeléskezelő (MKK) Rt. nyerte meg a tőkekövetelés 1 százalékát kitevő 80,5 millió forintos ajánlatával. (A MKK 100 százalékban a Magyar Fejlesztési Bank Rt. tulajdonában van; korábban, 2002 elejéig az MKK végezte az APEH felszámolási követeléseinek behajtását megbízás alapján.)
Az ötödik csomagra 2005. január 12. 14 óráig lehet a pályázatokat benyújtani az APEH felszámolási osztályán.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet