Novemberben várható, hogy a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI) másodszor is pályázatot hirdet az egészségügyi tárca kezelésében lévő két ingatlan – a Svábhegyi Állami Gyermekgyógyintézet Béla király úti és az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet Völgy utcai épületegyüttese – értékesítésére, ehhez jelenleg a Pénzügyminisztérium jóváhagyására vár az igazgatóság – tudta meg a NAPI Gazdaság Bardóczy Árpádtól, a KVI értékesítési főosztályvezetőjétől. A minisztérium e két épület, valamint az egykori pártüdülő, a Club Aliga eladásából tervezte pótolni a kormányzati takarékossági program miatt az idén elvont beruházási forrásait (NAPI Gazdaság, 2004. május 19., 22. oldal), ám sikeres pályázatok esetén sem várható, hogy a tárca az idén ebből pénzhez jusson. (Összesen 5,5 milliárdot vontak el a tárcától, ebből a beruházásoktól 2,2 milliárdot.)
Az első kiíráson mindkét ingatlan iránt több – a magyar mellett svájci, német és ír – befektető is érdeklődött, ám ajánlat csak egy, az egymilliárdért kínált Völgy utcai ingatlanra érkezett, azonban ezt túl alacsonynak találta a KVI. A második pályázaton jelentősen, egymilliárd forinttal tervezik csökkenteni majd a KVI a korábban négymilliárd forintért kínált Béla király úti épület irányárát, ehhez a PM jóváhagyása szükséges.
Novemberben várhatóan megjelenik a magyarországi lapokban a balatonvilágosi Club Aliga eladására szóló pályázat is – tette hozzá Bardóczy. Az értékesítésben közreműködő tanácsadó kiválasztására kiírt közbeszerzés eredménytelenül zárult, így az erre tervezett 50 millió forintot megspórolta a KVI, és tanácsadó cég nélkül bonyolítja le a pályázatot. Ebben egyben hirdetik meg az ötven hektáros üdülőkomplexumot, és külön értékesítik az ezt működtető részvénytársaságot. Ezek együttes értéke 8 milliárd forintra becsülhető. Az üdülő iránt eddig magyar, kanadai, ír és arab befektetők érdeklődtek. Ajánlattételre legkorábban 2005. január–februárban kerülhet sor, így ebből sem juthat bevételhez idén az egészségügyi tárca.
