Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) immár negyedik alkalommal írt ki nyilvános pályázatot a felszámolási eljárás alatt álló adósokkal szemben fennálló követeléseinek engedményezésére. A hivatal három év szünet után 2003-tól értékesíti újra kinnlevőségeit negyedéves csomagokban. (Azért döntöttek a negyedéves bontás mellett, hogy ne lehessen kiszemezgetni a jobb megtérülési mutatókkal kecsegtető követeléseket.) Most a 2002 negyedik negyedévében indult felszámolási eljárásokat gyűjtötték össze, ez 297 céggel szembeni, összesen 14,2 milliárd forint követelést tesz ki – mondta lapunknak Várszeghi György, az APEH felszámolási és végrehajtási főosztályvezetője.
A követelések megvásárlására pályázóknak legalább az adó- és járuléktartozás 1 százalékát – ez ebben a csomagban 80 millió forint – kell ajánlani. Több pályázó esetén versenytárgyalást tart az APEH. (Az első csomag engedményezésekor a licit kedvezően zárult a hivatal számára, hiszen akkor a tőkekövetelés 1 százaléka, mintegy 54,4 millió forint volt, s a versenytárgyalás győztese, a Magyar Követeléskezelő Rt. végül 111 milliót ajánlott. (A Magyar Követeléskezelő 100 százalékban a Magyar Fejlesztési Bank Rt. tulajdonában van, az adóhivatal 2002 elejéig felgyűlt felszámolási követeléseinek kezelését az MKK végezte megbízás alapján.)
Az ajánlatokat november 2. 14 óráig lehet benyújtani az APEH felszámolási osztályán. A korábbi pályázatokon 10–15 cég érdeklődött, közülük esetenként négyen–hatan tettek is ajánlatot.
