A Magyar Gallup Intézet nyerte meg az egészségügyi tárca azon közbeszerzési eljárását, amelyet az egészségügyi reformhoz kapcsolódó közvélemény-kutatás elvégzésére írt ki. A Gallup 31,55 millió forintos ajánlatával győzött, megelőzve a második GfK Hungáriát, valamint a Szonda Ipsost és a Tárkit. A Gallup feladata a reform fogadtatásának és hatásainak mérése három alkalommal.
Már csak az a kérdés, lesz-e mit mérnie az intézetnek. A kormány mielőbb eredményt akar, így augusztus végén dönt – a nagy szakmai ellenállást kiváltó – egészségügyi reform koncepciójáról (hivatalos nevén a térségi egészségszervező szolgálatról és a regionális egészségfejlesztésről szóló törvényjavaslatról), így ősszel a parlament akár meg is szavazhatja. A tervek szerint az új rendszer 2005 márciusban indulna, viszont az ehhez szükséges – az intézmények, szervezetek, OEP és ellátásszervezők közötti – információs rendszer kiépítését még az idén el kellene kezdeni, és az erre szóló pályázatot kiírni, ám ehhez még nincs elegendő forrása a tárcának.
