Domokos Erika
Öt cég nyújthat be ajánlatot Debrecen többfunkciós kongresszusi központjának kivitelezésére, miután az önkormányzat a közbeszerzési eljárás előminősítésén mindegyiket alkalmasnak találta a szerződés teljesítésére. Így a négymilliárd forint értékűre becsült létesítmény megvalósítására a Demján Sándor érdekeltségébe tartozó Arcadom Rt., a Magyar Építő Rt., a Baucont Rt., a szegedi KÉSZ Kft., valamint a létesítmény mellett épülő szálloda társberuházója, a debreceni Keviép Kft. pályázhat. A 194 ágyas, négycsillagos szálloda, az ehhez kapcsolódó iroda- és lakóház, valamint egy 300 férőhelyes mélygarázs – mintegy 4,5 milliárd forint összértékű – építéséhez az önkormányzat áprilisban választotta társberuházónak a Keviépet, amelynek a szálloda és az irodaház is a tulajdonában marad majd (NAPI Gazdaság, 2004. május 13., 8. oldal).
A kongresszusi központ építését viszont önerőből, valamint 933 millió forint állami támogatásból valósítja meg a debreceni önkormányzat. A közbeszerzési eljárás eredményhirdetése szeptember közepére várható. A több éve tervezett – a volt Kölcsey művelődési ház helyén felépülő – komplexum kivitelezéséhez először még az Orbán-kormány idején nyert el a város dotációt a Széchenyi terv konferenciaturizmus-fejlesztési pályázatán. A központnak – hogy Debrecen el ne veszítse az állami támogatást – legkésőbb 2005. december 31-ig kell elkészülnie. Ezzel párhuzamosan eddigre elkészülne a szállodaberuházás is, bár az utóbbi építését – a nulladik szint átadását – a közműtérképeken nem szereplő vezetékek kiváltása lassítja, de az önkormányzat szerint a jelenlegi csúszás behozható, s a végső elkészülési határidőt nem befolyásolja.
KERET
A több mint 12 ezer négyzetméteres konferenciaközpont fő része egy 750 fős nagyterem lesz, amit nyolc 100 fős szekcióterem is kiegészít, valamint egy 300 fős báltermet is kialakítanak.
