A legutóbbi főpolgármesteri kabinetértekezleten döntés született arról, hogy a felmerült formai és jogi problémák orvoslására módosítják a Fővárosi Önkormányzat úgynevezett utcabútor-pályázatát. A koncessziós pályázat gyors és hiányos kiírása ellen az ellenzék és a reklámszakmai szervezetek is tiltakoztak, sőt a városháza közbeszerzési hivatalának vezetője, Saly Ferenc is hiányolta az előzetes szakértői véleményeket, az építéshez szükséges engedélyek beszerzését (NAPI Gazdaság, 2004. május 6., 10. oldal). Várhatóan a fővárosi közgyűlés június végi üléséig munkaanyag készül erről, így az első pályázat visszavonásával egyidejűleg a testület dönthet az új kiírásáról.
A közgyűlés április 29-i ülésén határozott arról, hogy az utcakép javítása érdekében egységes kialakítású közterületi berendezéseket (utcabútorokat) szerez be, s ezek telepítésére koncessziós pályázatot hirdet. Azért döntött a kiszervezés mellett a főváros, mivel erre a többmilliárdos beruházásra nem akar áldozni. A felhívás rekordgyorsasággal, már másnap megjelent több napilapban is, mivel el akarták kerülni a közbeszerzési eljárás kiírását, a koncesszió ugyanis május elseje után közbeszerzés-köteles.
Az első kiírás szerint a sikeres pályázók az utcabútorok - padok, utcai vécék, hirdetőoszlopok, pavilonok - felállítása és üzemeltetése fejében jogosultak lennének ezek reklámfelületeinek hosszú távú (20-25 éves!) értékesítésére.
