BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétmilliós közbeszerzési bírság a fővárosnak

2004. április 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közbeszerzési eljárás jogtalan mellőzése miatt kétmillió forint bírságot szabott ki a Közbeszerzési Döntőbizottság (KD) a fővárosi önkormányzat főpolgármesteri hivatalára. A jogorvoslati eljárást az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kezdeményezte, amely az államháztartási törvény és a helyi önkormányzatokról szóló törvény alapján folytatott célellenőrzés során észlelte, hogy a főváros a Béke Gyermekotthon rekonstrukciója során a berendezési és felszerelési tárgyakat közbeszerzés nélkül, nettó 37,7 millió forintért vásárolta meg. A beruházásra 2001-2002-ben az önkormányzat 290 millió forintot különített el, ebből négymilliót tervezett a berendezésekre és felszerelésekre. A 2003 tavaszán befejeződött felújítási munkák után a maradványösszegből - 2003 novemberéig - csaknem nettó 38 millió forintért szereztek be főleg bútorokat - ebből 31 millióért egy cégtől, a Datek Trade Kft.-től -, ami meghaladta az akkori közbeszerzési értékhatárt, a 20 millió forintot. Az ÁSZ az idei januári ellenőrzésen tárta fel a jogsértést és fordult a KD-hez. A testület megállapította, hogy a kiírónak a beruházási ügyosztálya által készített, a gyermekotthon berendezésére, felszerelésére vonatkozó árulistája alapján előre meg kellett volna becsülnie a beszerzés értékét, de ezt elmulasztotta, s a bútorokra vonatkozó beszerzéseket részekre bontotta.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet