BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét befektetőt keres a nagymarosi lakótelep

2004. április 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pest Megyei Önkormányzat újra értékesíteni kívánja a nagymarosi Duna-parton több mint egy évtizede üresen álló úgynevezett készenléti lakótelepet. A négyhektáros területen lévő 36 lakásos ingatlant még 1989-ben építették a bős-nagymarosi beruházás részeként, a leendő erőművet üzemeltető német és osztrák középvezetőknek, ám miután az építés meghiúsult, a beköltözés is elmaradt. Ezután az ingatlan a megyei helyhatósághoz került, amely 2001-ben eladta azt a Si-Ker 2000 Kft.-nek. Mikor a társaság visszaigényelte volna a tranzakció utáni áfát, kiderült, hogy az önkormányzat a területtel együtt – jogellenesen – az azon áthaladó közutat is eladta a cégnek. A Si-Ker ezért bírósághoz fordult: a Fővárosi Ítélőtábla nemrég meghozott jogerős döntésében érvénytelennek nyilvánította a három éve kötött szerződést, a helyhatóságnak pedig vissza kell fizetnie a 480 millió forintos vételárat és annak kamatait, összesen több mint 580 millió forintot.
Az önkormányzat azonban – amely a Legfelsőbb Bíróságnál már kezdeményezte a döntés felülvizsgálatát – nem tudja egy összegben kifizetni a Si-Kernek járó pénzt, így részletfizetési kedvezményt kért a társaságtól – mondta lapunknak Szabó Imre, a megyei közgyűlés elnöke. Ezt a cég elutasította, ezért a megye most azt ajánlotta a társaságnak, hogy ingatlanportfóliójából válasszon egy másik – hasonló értékű – vagyonelemet kárpótlásul. Erre az elképzelésre azonban még nem kapott választ a helyhatóság, amelyhez csak azután kerül vissza a nagymarosi lakótelep tulajdonjoga, hogy rendezte tartozását a Si-Kerrel. Ha ez megtörténik, Pest megye újabb pályázatot ír majd ki az ingatlanra, amely iránt már most több lehetséges befektető is érdeklődik. A beruházók többsége lakóparkot alakítana ki a területen, amelynek nagy részét még be lehet építeni – tette hozzá Szabó, aki egyelőre nem tudta megmondani, hogy az új pályázatban mennyit kérnek majd az ingatlanért, mivel annak értékbecslése még csak most készül.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet