Egy a MOM Park melletti, az 1950-es években épült ingatlan eladására írt ki pályázatot a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI). Az ajánlatokat március 19-ig lehet benyújtani. Az 1394 négyzetméteres telken fekvő, 245 négyzetméter hasznos alapterületű ingatlan a kincstár szerint statikai és műszaki szempontból is rossz állapotban van, a jelenlegi követelményeknek nem felel meg, így az új tulajdonos vagy lebontja, vagy teljesen felújítja az épületeket. A földszintből és tetőtérből álló épület jelenleg víz-, villany- és csatornabekötéssel rendelkezik, a melegvíz-ellátás is megoldott, de kiépített fűtési rendszere nincs.
A bruttó 207,5 millió forint irányáron meghirdetett ingatlan ügyében egy kiürítési per is folyamatban van. A Raiffeisen Ingatlan Rt. a közelmúltban kötött előszerződést a pályázatban kiírt telek melletti ingatlan megvásárlásának jogára, ahol lakóingatlanok építését tervezi. A KVI-telek iránt esetlegesen érdeklődő Raiffeisen lapunkat úgy tájékoztatta, hogy még nem alakította ki álláspontját a pályázattal kapcsolatban.
