Az Erzsébetvárosi Társasházak Közösségeinek és Képviselőinek Egyesülete (ETKE) fellebbezést nyújtott be a 4-es metró környezetvédelmi engedélyének ügyében. Az ETKE azt sérelmezi, hogy nem kapta meg az előzetes hatástanulmányt. Az ügy egyelőre nem hátráltatja a munkákat - mondta a NAPI Gazdaságnak Gulyás László, a DBR Metró Projekt Igazgatóság vezetője. Ugyanakkor egy elhúzódó bírósági eljárás jelentős csúszáshoz vezethet. A DBR jelenleg a vasúthatósági engedélyre vár, amit ideális esetben egy-két hét múlva megkaphat, de mivel ehhez a környezetvédelmi engedély is szükséges, késedelem is elképzelhető. E két szakhatósági engedély birtokában adhatja majd meg a Fővárosi Közgyűlés a kivitelezési engedélyt. Ennek kiadása áprilisban várható akkor, ha a szakhatósági engedélyek miatt nem csúszik a folyamat. Így az első kivitelezési pályázatok kiírása is csak áprilisban lehetséges az év elején tervezett március eleje helyett.
A Kelenföldtől a Baross térig terjedő tízmegállós első szakasz építésére több mint húsz, zömmel nemzetközi tendert ír ki a DBR. Ezek közül az egyik legfontosabb az alagútépítési tenderr, melynek kivitelezési munkálatai csak akkor kezdődhetnek el 2005 elején, ha a pályázatot még 2004 első felében sikerül kiírni.
