Pályázatot ír ki a Fővárosi Önkormányzat az Erzsébet téri gödör néven elhíresült kulturális tömb 2,5-3 milliárd forintra taksált, szerkezetkész létesítményeinek értékesítésére. Így véget érhet a tér körüli több mint fél évtizedes vita. Várhatóan a márciusi közgyűlésen vitatják meg a tervet - mondta lapunknak Bőhm András, a fővárosi SZDSZ-frakció vezetője. Így az elfogadás és a jogi előkészületek után, a nyár elején kiírhatják a pályázatokat. A főváros egyelőre még nem döntött arról, milyen felbontásban írja ki a pályázatokat. (A kulturális tárca - még novemberben tett - ajánlata szerint az állam átvállalja a tér rendezésére hitelből költött 2,9 milliárd forintot, a főváros pedig hasznosítja a létesítményeket.) A tér alatt lévő ezer négyzetméteres kulturális központ, a terasz és a még nem működő konferenciaterem a Fővárosi Önkormányzat tulajdona, de ideiglenesen a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma (NKÖM) működteti. Az ingatlan értékesítésére kiírt korábbi pályázatok mind eredménytelenül zárultak, mivel irreálisan magas összeget, 5 milliárd forintot jelöltek meg indulóárnak, még jelentkező sem akadt. Most azonban úgy tűnik, a közgyűlés és a minisztérium egyezségre jut az ügyben, így év végére elkelhet az eredetileg az új Nemzeti Színháznak kiásott gödör.
