BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egymillió forintra bírságolták a Postát

2004. január 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egymillió forintra büntette a Közbeszerzési Döntőbizottság (KD) a Magyar Posta (MP) Rt.-t, emellett 150 ezer forint igazgatási szolgáltatási díjat is kell fizetnie a Renault Truck Hungaria Kft.-nek. Az MP augusztusban hirdetett nyílt eljárást hatvan, maximum 18 tonna tömegű, zárt felépítményű, emelőhátfalas haszongépjármű beszerzésére. A közbeszerzést az öt ajánlattevő közül az Italcamion Kereskedelmi Kft. nyerte, amely bruttó 1,065 milliárd forintot kért. A teherjárműveket március 31-ig kell a győztesnek leszállítania.
A Renault arra hivatkozva kért jogorvoslatot a KD-től, hogy az MP a közbeszerzési törvény több szabályát is megsértette az eljárás során. Ezek közül a KD többet is elismert, ám a legfontosabbat - miszerint nem az összességében legkedvezőbb ajánlat benyújtója nyert - nem találta megalapozottnak. A döntőbizottság nem látta indokoltnak azt sem, hogy a pénzbírság kivetésén túl az eljárást lezáró döntést megsemmisítse, mivel véleménye szerint a megállapított jogsértés esetleges orvoslása sem változtatott volna a kialakult sorrenden.
Az uniós normáknak megfelelően az MP-nek májustól ki kell szállítania a kis csomagokat a címzetthez, erről az új postatörvény is rendelkezik. Az ehhez szükséges áruszállítók vásárlására három közbeszerzési eljárást bonyolítottak le.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet