A csőd szélére került Hajdú-Bét Rt. helyzetét figyelemmel kíséri az agrártárca - írja az index.hu. Szanyi Tibor, az FVM államtitkára bejelentette, hogy a minisztérium a nehéz helyzetbe került hitelezőket - főként a kistermelőket - segítve tárgyalásokat kezdeményez a kistermelők megbízottaival, hogy azok mielőbb anyagi segítséghez juthassanak. Szanyi szerint a közelmúltban bejelentett százmilliárd forintos hitelcsomag egy részét testre lehetne szabni, így a kistermelők anyagi forrásokhoz juthatnának. A minisztérium által felkínált megoldás a termelési szerkezetváltást és a termelés korszerűsítését szolgálná. A felvehető hitel futamideje öt-tíz év, egy-két év türelmi idővel, 5-6 százalékos kamatszint mellett.
