BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kisáruszállítókat vásárol a Magyar Posta

2003. december 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az európai uniós normáknak megfelelően a Magyar Posta (MP) Rt.-nek a jövő év májusától ki kell szállítania a kis csomagokat a címzetthez. Erről a 2004 januárjától érvényes postatörvény is rendelkezik, s ennek végrehajtása érdekében a Posta beszerzési szervezete zárt felépítményű kisáruszállító haszonjárművek vásárlására írt ki közbeszerzési eljárást. Összesen legfeljebb 400, hagyományos városi közlekedésre alkalmas, valamint maximum 150 összkerékhajtású - a vidéki, nehezebben járható utakra alkalmas - kisfurgont vásárolna a Posta.
Az ajánlatok értékelésekor a Posta a legnagyobb súllyal a vállalási árat és az átlagfogyasztást veszi majd figyelembe, ám információnk szerint, pusztán e tételek maximális pontszámaival nem feltétlenül lesz nyertes a pályázó, hiszen az egyéb műszaki tartalom - például a rakodótér területe, térfogata, a teherbírás, az önsúly/raksúly, a maximális nyomaték - mellett meghatározóak az üzembentartási költségek, köztük a szervizigény, illetve a javítóbázissal való országos lefedettség. Az ilyen részszempontokért kapható pontszámok ugyanis összeadódnak, s együtt nagy- mértékben befolyásolhatják, akár el is dönthetik a közbeszerzési eljárás eredményét.
Bár az MP illetékese üzleti titokra hivatkozva nem árulta el, hogy mekkora keretösszeget szánnak a kisáruszállítók beszerzésére, a NAPI Gazdaság becslése szerint a 400 zárt felépítményű kishaszonjármű összesen 1-1,2 milliárd forint plusz áfa körüli megrendelést jelenthet a szállítónak, ha egy céget hirdetnek ki nyertesnek. Az összkerékhajtású változat pedig 150 kisáruszállító esetében félmilliárd forint körüli összegre rúghat.
Az ajánlatokat december 22-ig kell az MP-hez eljuttatni, az eredményhirdetés az ajánlatbontást követő első naptól számított 21. napon várható. A járműveket - megállapodás szerinti ütemezésben - a jövő év tavaszán kell a megrendelőnek átadni.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet