BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy konzorcium üzemeltetheti a gödör-parkolót

2003. október 8. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vártnál kevesebb cég jelentkezett az Erzsébet téri kulturális központ alatti mélygarázs üzemeltetésére kiírt pályázatra. A három pályázó - az Inno 21 Kft., a Fiegen Kft., valamint a magánszemélyek tulajdonában lévő Belvárosi Parkoló Kft. és az V. kerületi önkormányzat Szent István Tér Mélygarázs Kft.-je alkotta konzorcium - közül a referenciák alapján választotta ki tegnap a legalkalmasabbat a kiíró Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma (NKÖM) - mondta lapunknak Filep Ákos projektmenedzser az eredményhirdetés után. Bár a legmagasabb bérleti díjat nem a konzorcium ajánlotta, a fizetési garanciák és a megbízhatóság alapján mellette döntöttek.
A nyertesek így az október 15-i átvételtől december 31-éig havonta 6,1 millió forintot fizetnek bérleti díjként az üzemeltető NKÖM-nek, míg 2004. január 1-jétől havi 6,5 milliót. (A pályázatban kiírt minimumösszeg 5,2 millió volt.)
A létesítmény tulajdonjoga körül folyó vita nem befolyásolja a parkoló helyzetét - véli Jordán Péter, az NKÖM Erzsébet téri irodájának vezetője. A minisztérium célja, hogy az köztulajdonban maradjon. A parkolási óradíj az idén nem változik, jövő év elején azonban újratárgyalják a kérdést. A parkoló működtetésére vonatkozó szerződés 2004. április 15-éig érvényes, az üzemeltetés további sorsa a tárca és az önkormányzat közötti majdani megállapodástól függ (NAPI Gazdaság, 2003. szeptember 18., 8. oldal). A mostani nyertesnek várhatóan nem kell majd újra versenyeznie, szerződését meghosszabbítják.

Fehér Dániel Lajos
Fehér Dániel Lajos

Ez is érdekelhet