BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kinek kell a szentgotthárdi kaszagyár?

2003. július 30. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ismét eredménytelenül zárult a felszámolás alatt lévő Szentgotthárdi Kaszagyár, Mezőgazdasági Gép- és Fémtömegcikkgyártó Rt. teljes vagyonára kiírt pályázat. A cég Szentgotthárd központjában lévő, három helyrajzi számon nyilvántartott telekből álló, összesen valamivel több mint héthektáros ipartelepe, illetve a termeléshez szükséges berendezések irányára az első meghirdetésen, 2002 januárjában még 600 millió forint volt, mostanra azonban 500 millióra csökkentette a felszámoló Pecuniaagora Rt. A vagyonegyüttes azonban ezen az áron sem kellett senkinek, a meghirdetésre nem érkezett ajánlat - tudtuk meg Szabó Ernő felszámolóbiztostól. A sikertelenség Szabó szerint egyértelműen annak tudható be, hogy egyelőre nehéz megmondani, mire is lehetne használni a gyárat. Az ingatlanokat ugyanis a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (KÖH) ideiglenesen műemléki védelem alá vonta (amit később valószínűleg végleges követ majd), az önkormányzat elképzelései szerint pedig a jövőben nem lehet majd ipari tevékenységet folytatni a területen. (A napokban lejárt ideiglenes műemléki védelmet a KÖH újabb egy évre meghosszabbította.) A legvalószínűbb, hogy olyan többfunkciós, elsősorban kulturális létesítménynek adhatna helyet az ingatlan, mint amilyen például az egykori Ganz-gyár területén létrehozott Millenáris Park, de irodákat vagy lakásokat is ki lehet alakítani az épületekben. Az ilyen típusú, többfunkciós hasznosításra azonban nem könnyű vállalkozói tőkét találni, ezért a tervek szerint a Pecuniaagora tárgyalásokat kezd az önkormányzattal és a nagyobb hitelezőkkel arról, hogy a város vegye át az ingatlanegyüttest s hasznosítsa azt belátása szerint - tette hozzá Szabó.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet