BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új járművek a Hungarocamionnak

2003. július 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Volvo, a Schmitz, a Mercedes és a DAF összesen csaknem 8 milliárd forintért szállít járműveket a Hungarocamion-csoportnak - tájékoztatott a társaság a tender eredményéről. A csoport saját forrásból, illetve pénzügyi lízing révén finanszírozza a beszerzéseket. A nyerteseknek júliustól októberig kell leszállítaniuk a járműveket. A pályázóknak meg kellett felelniük az Euro III-as és az Öco IV-es környezetvédelmi normáknak. Az új fuvareszközök az ezeknél alacsonyabb követelményeknek megfelelő régebbi vontatókat váltják fel. A beszerzésekkel együtt a csoport járműparkja több mint 1300 egységből áll majd. Ezzel a flottával a Hungarocamion lesz Közép-Európa legnagyobb saját eszközállománnyal rendelkező fuvarozóvállalata.
A Hungarocamion tavalyi konszolidált mérlegfőösszege több mint háromszorosára növekedett 2001-hez képest, és megközelítette az 51 milliárd forintot. A befektetett eszközök értéke ennél is jelentősebb mértékben nőtt, 38,5 milliárd forint lett. Az értékesítési árbevétel több mint négyszeresére növekedve, 55 milliárd forint volt. A csoport adózás előtti eredménye 98 százalékos emelkedéssel meghaladta a 4 milliárd forintot, a saját tőke pedig 7,6 milliárd forinttal gyarapodva, 18,5 milliárd forint volt 2002 végén.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár
Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet