BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MTV a hét minden napján vetíti az EU-rajzfilmet

2003. június 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Július közepén kerül adásba a Külügy- és Belügyminisztérium megrendelésére készült, az Európai Unióról szóló ismeretterjesztő rajzfilmsorozat - tudta meg lapunk Gát György producertől. Gát cége, a GiroMedia Reklám Kft. az Animation.hu Kft.-vel, a Super Fly Films Inc.-vel és a Kecskeméti Animációs Filmgyártó Kft.-vel közösen készített - 30 részes, egyenként 5 perces epizódokból álló - sorozatának premierje a Magyar Televízióban (MTV) lesz. A sugárzásról megállapodás született Gát és az MTV kuratóriuma között, e szerint az első rész vasárnap este, főműsoridőben kerül az M1-en adásba, majd ezt követően mindennap egy új részt sugároznak. Az M2-es csatorna a megismételt részeket süketnéma-tolmácsolással adja. A rajzfilmeket az országos lefedettségű Hálózatos Televíziók Rt. is sugározza majd a kábelhálózatokon, a vidéki és az önkormányzati televíziókban. Gát a 30 rész után is folytatni szeretné a sorozatot, sőt a karakterekkel egy egész estés mozifilmet is tervez. A konzorcium 174 millió forintos ajánlatával, közbeszerzési eljáráson nyerte el a megbízást. Az összeget még mintegy 20 millió forint értékű szponzori hozzájárulás is kiegészíti. Az animációs sorozat szituációs komédia lesz, amely a Mézga család, a South Park és az új gazdasági mechanizmust magyarázó dr. Agy filmekhez hasonlóan vicces formában közvetíti az EU-ról szóló ismereteket. A főszereplő Szerencsi család mellett maga Európa istennő is színre lép.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet