BUX 139231.16 -0,05 %
OTP 45340 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre jönnek az első Siemens villamosok

2003. április 23. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap írták alá a fővárosi önkormányzat, a Budapesti Közlekedési (BKV) Rt. és a Siemens–Kiepe konzorcium képviselői a Nagykörúton forgalomba állítandó villamosok szállítására szóló szerződést. A nyertes cégek 2006-ig összesen 40 villamost gyártanak le a BKV-nak, amely 37,3 milliárd forintot fizet a járművekért, illetve a villamosok kétéves karbantartásáért. (Egy villamos körülbelül 885 millió forintba kerül.) A beruházást részben az Európai Beruházási Banktól (EIB) kapott 75 millió eurós (18,46 milliárd forint) kedvezményes hitelből finanszírozzák. Az első két jármű 2004 őszén indul próbajáratra, s 2006 közepétől már csak az új Combino villamosok járnak majd a Nagykörúton, ahonnan a jelenleg ott közlekedő szerelvényeket a 47-es és a 49-es vonalára irányítják át. A 350 férőhelyes (ebből 72 az ülőhely) Siemens–Kiepe villamosok a tervek szerint 30–50 évig maradhatnak szolgálatban – mondta a tegnapi sajtótájékoztatón Aba Botond, a BKV vezérigazgatója.
A BKV 2001-ben írt ki nyílt nemzetközi tendert a villamosok vásárlására, ez azonban tavaly áprilisban eredménytelenül zárult, mivel egyedül a Siemens tett ajánlatot. A következő eljárásra a legjobb referenciákkal rendelkező, nemzetközileg elismert járműszállítókat hívták meg. A meghívott három társasággal, a francia Alstommal, a kanadai Bombardier-vel és a német Siemens–Kiepével két fordulóban, tavaly október és december között tárgyalt a BKV. A vállalat felső vezetőiből, a fővárosi közgyűlés tagjaiból, a főpolgármesteri hivatal szakembereiből és a Budapesti Műszaki és Gazdasági Egyetem egyik tanszékvezetőjéből álló értékelő bizottság a Siemens–Kiepe konzorciumot találta a legjobbnak.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet